אדריכלות נוף

מהי אדריכלות נוף במיטבה?

אדריכלות נוף עוסקת בעיצוב סביבתי. רמת הפיתוח הנקבעת לכל פרויקט מותאמת לצרכי המקום, למיקום ולאופיו. העיצוב הסביבתי מבוצע תוך כדי התייחסות לתכנון שקול ומיטיבי ולצרכי תחזוקה עתידיים. כך לדוגמה, עיצוב פסלים סביבתיים מברזל לא ידרשו תחזוקה עתידית כמו עיצוב פסלים מצמחייה. הפסלים הסביבתיים משדרגים את מראה המקום ומהווים הוצאה אחת ראשונית שאינה גוררת הוצאות נוספות כמו פיסול סביבתי העשוי מצמחיית המקום.

אדריכלות נוף – עקרונות נכונים

על מנת לייצר מראה אסתטי באזורים שונים יש צורך בחשיבה מערכתית רחבה הכוללת גם שימת דגש על השתלבות בסביבה. לדוגמה: אזור המוגדר בצורה מובהקת כאזור עסקים והייטק ייהנה מעיצוב סביבתי הכולל פסלים סביבתיים בעלי חזות יוקרתית ואקסקלוסיבית כפסלי ברזל דקורטיביים יותר מאשר עיצובי פסלים ילדותיים. כך מייצרים זהות נופית המתאימה למאפייני המקום.

אדריכלות נוף – יתרונות

פסלים סביבתיים יכולים למסך מפגעים הקיימים בסביבה ושיפוצים הנעשים במקום. כמו כן, אדריכלות נוף חכמה מושכת את תשומת הלב של העוברים והשבים ויוצרת הנאה אסתטית על ידי שיפור חזות הרחובות, מרכזי הבילוי והקניות ואפילו מרכזי התעשייה.

סביבה אסתטית מעלה את תחושת השלווה והרוגע ומייצרת מוקדי הנאה אסתטיים התורמים לציבור הרחב. אדריכלות נוף, אם כן, משלבת בין צרכים פרקטיים (מיסוך מפגעים) לצרכים אסתטיים (עושר ויזואלי ואסתטי) תוך יצירת ערך מוסף עבור תושבי המקום ומבקריו.

פסלים סביבתיים ייחודיים

אחת הדרכים של מעצבים סביבתיים לחבר בין האדם למקום וליצור הרמוניה עיצובית אסתטית, היא ליצור אדריכלות נוף מהחומרים הקיימים באזור או מהחומרים מהם בנוי האזור מלכתחילה. לדוגמה, עיצוב סביבתי מאבני בזלת במרכזי בילוי באזור הצפון וכן פסלים סביבתיים העשויים מברזל ומחומרי מתכת המוסיפים יופי ואסתטיקה לאזורי מפעלים, תעשייה ומערכות כבישים מסועפות.

גדרות בשילוב שער חשמלי

גדרות לבית בשילוב שער חשמלי, עיצוב לפי דרישת הלקוח

פיסול סביבתי, נירה רוזמרין

פיסול סביבתי ביישוב צור יצחק הכולל חיתוך צביעה והתקנה עוצב על ידי המעצבת נירה

השאירו כאן פרטים ואחזור אליכם בהקדם

קידום מקצועי בגוגל קידום מקצועי בגוגל