מעקה למדרגות | מעקות

מעקות למדרגות – בטיחות ועיצוב באלומיניום ובברזל

מעקות ברזל מעוצבים למדרגות תלויות בחומר הגלם מהם הם מיוצרים ובתנאי השטח תוך התחשבות בצורכי בני הבית. נושא אחד נחשב בגדר הכרח והוא הבטיחות הנדרשת בכל בניית מעקה למדרגות. במה מדובר?

מעקה למדרגות – בנייה בטוחה ותקני בטיחות

תקנים ברורים של מכון התקנים דורשים התייחסות מעשית לגבוה מעקה מדרגות ולרווחים שבין עמודי המעקות. גובה מינימלי ממשטח העמידה יהיה לא פחות מ-105 ס"מ, הרווח שבין עמודי הסורגים, אם קיימים, לא יעלה על עשרה ס"מ, וגובה המעקה באזור המדרגות עצמן לא יהיה פחות מ- 90 ס"מ. כל עוד תנאים אלו מתקיימים, ניתן יהיה לייצר כל קונספט עיצובי מכל חומר גלם.

יש לקחת בחשבון עמידות ויציבות מעקים למדרגות ולהתייחס לאזור כחלק אינטגרלי ממערך תכנית הבנייה של המבנה. נכון הדבר גם כאשר מדובר בשיפוץ הבית והדירה. במקרה זה חשוב לעיין בתכנית הבנייה כדי לוודא כי השינוי המבוקש בבית, כיצירת מדרגות, אינו מסכן עמודי תווך קיימים.

דוגמאות לסוגי עיצובים של מעקות למדרגות

מעקות למדרגות מעוצבים לא רק בהתאם לחלום העיצובי של בעלי הבית אלא גם תוך התייחסות למבנה הקיים בזמן שיפוץ. מבנה לולייני של מעקה מדרגות מאלומיניום או מעקה למדרגות מברזל כלפי הקומה העליונה יהיו הכרח המציאות כאשר מדובר בשטח דירה קטן. מרחב גדול יותר יאפשר מבנה מדרגות סטנדרטי, אם כי אילוצי מקום או דרישות סגנוניות עיצוביות יעלו את האפשרות לשימוש ברצועת מעקה המשובצת בקיר ללא סורגים (הקיר בדוגמה זו משמש כתמיכה).

איכות חומר הגלם משפיעה על עיצוב מעקים למדרגות

מעקה מדרגות מברזל או מאלומיניום, מעץ או מזכוכית משדרים אמירות עיצוביות שונות. איכות חומר הגלם מאפשרת משחק זוויות וקימורים שונים, ולכל חומר יתרונותיו וחסרונותיו. מעקים למדרגות מברזל ומאלומיניום מייצרים אינספור עיצובים המתאימים לסגנונות שונים: כפרי, הייטקי וכדומה. הברזל והאלומיניום הינם חומרים עמידים וחזקים המייצרים בטיחות לאורך זמן, ויכולת העיצוב הרחבה שהם מאפשרים מוגשת לצרכנים תודות לטכנולוגיית החיתוך בלייזר המקנה תוצאות מדויקות, דוגמאות מורכבות, קווים ישרים ומעוגלים תוך פיתוחים שונים ברמת גימור מושלמת.

חברת א. א. לייזר מזמינה את לקוחותיה לאפשרויות עיצוב מעקה למדרגות מברזל ומאלומיניום. ניתן לבחור מתוך מגוון עשיר של דוגמאות קיימות או ליצור יחד עם צוות המעצבים של החברה את הקונספט הייחודי הנדרש.

צרו קשר

א. א. לייזר – כי זה הבית שלך

מעקה למדרגות

גדרות בשילוב שער חשמלי

גדרות לבית בשילוב שער חשמלי, עיצוב לפי דרישת הלקוח

פיסול סביבתי, נירה רוזמרין

פיסול סביבתי ביישוב צור יצחק הכולל חיתוך צביעה והתקנה עוצב על ידי המעצבת נירה

השאירו כאן פרטים ואחזור אליכם בהקדם

קידום מקצועי בגוגל קידום מקצועי בגוגל