משרביה

א.א לייזר היא חברת מסגרות ותיקה המשתמשת במכונת לייזר כדי לייצר מוצרים מרהיבים כדוגמת פרגולות או שערים חשמליים. אחד המוצרים הייחודיים יותר הוא משרביה. המשרביה היא סבכת עץ הנהוגה בארצות המזרח התיכון. היא משמשת כעיטור על חלונות, דלתות ולעתים גם גדרות. אנשים המעוניינים להעניק לביתם מראה אוריינטלי, מזמינים משרביות איכותיות ונהנים מעיצוב שאין לאף אחד אחר.

משרביה

משרביה – מדוע כדאי לעטר בה את הבית

אנשים הבוחרים במשרביה כחלק בלתי נפרד מביתם מתאפיינים בגישה פתוחה ומקבלת ובטעם עיצובי ייחודי. מי שעדיין לא השתכנעה מיתרונן של המשרביות, יוכל לשים לב לדגשים הבאים:

  • עיצוב – המשרביות מתאפיינות באלמנטים עיצוביים הנהוגים בארצות ערב. אלמנטים אלה כוללים עיצובים מן הטבע, ולכן ניתן להבחין בעיטורי פרחים ועלים במשרביות רבות. כך שאם החלטתם לשלב משרביה בחלון של סלון הבית, אינכם זקוקים לתמונות רבות אשר יעטרו את הקירות.
  • משרביות לצינון אוויר – המשרביות אינן מעניקות רק יופי לבית המגורים, אלא מסייעות גם בצינון האוויר בחודשי הקיץ. החריצים שבין העיטורים עוזרים לצנן את האוויר הפנימי. וכך, כאשר חום כבד שורר בחוץ, אתם יכולים ליהנות מאוויר קריר וטבעי בתוך הבית.
  • המשרביה בבנייה מודרנית – היום המשרביות מיועדות לא רק ליופי ולפאר, אלא מבצעות תפקיד חיוני ומשמעותי בהגנה על הבית או על בניין ציבורי. הן משמשות כאמצעי חציצה, גדרות ומעקות ומספקות את השילוב המושלם בין יופי לבין שימוש פונקציונלי. כמו כן, המשרביה יכולה לשמש כגדר אסטטית להסתרת הבגדים הנתלים על חבלי הכביסה. בדרך זו יכולים דיירי הבית לתלות את בגדיהם מבלי שהעוברים והשבים יבחינו בהם.

 

ההיסטוריה של המשרביה

למוצר כמו משרביה היסטוריה עתיקה. בארצות האסלאם שימשה המשרביה בתוך קיר הפרדה בין הבתים לבין הרחוב. כך שניתן היה לראות מה מתרחש בחוץ, אך קשה יותר היה להבחין בפעילות המתרחשת בתוך הבית. המשרביה נועדה לסייע למוסלמים לשמור על החוקים. על פי הדת המוסלמים, האישה אינה יכולה להיראות לעיני כל בלבוש בלתי הולם. וכך, בזכות המשרביה יכלו הנשים להתעדכן בכל מה שקורה בחוץ מבלי להיראות, ואילו הגברים העוברים והשבים לא היו יכולים לראות את הנשים שבתוך הבית.

גדרות בשילוב שער חשמלי

גדרות לבית בשילוב שער חשמלי, עיצוב לפי דרישת הלקוח

פיסול סביבתי, נירה רוזמרין

פיסול סביבתי ביישוב צור יצחק הכולל חיתוך צביעה והתקנה עוצב על ידי המעצבת נירה

השאירו כאן פרטים ואחזור אליכם בהקדם

קידום מקצועי בגוגל קידום מקצועי בגוגל