פתרונות מעניינים לחיפוי

בזמן שתכננו במשרד XTEN Architects הוספת סטודיו ומשרד למבנה הזה בסנטה מוניקה המתכננים התמודדו עם מגבלות שונות. בין היתר בעיות בגישה לאתר, תנאי שטח (הבית גובל בצוק), תנאי תאורה (השמש חודרת למבנה רק מספר שעות קטן ביום) ובמגבלות הקשורות לאישורי בניה מבחינת גובה, רוחב, עומק התוספת וכדומה. המתכננים מצאו פתרון ביצירת פאנלים עשויי אלומיניום שנחתכו ככה ששולבו בהם מוטיבים מהסביבה המאפשרים הבדלה מהמבנה הקיים. השימוש בפאנלים בחיתוך אלומיניום מאפשר כניסת אור והתמודדות עם מגבלות המקום,הגישה לאתר והשטח. את התוצאה הסופית והסברים נוספים תוכלו לראות בקישור הבא.

 

בדוגמא הבאה אפשר לראות שההשראה יכולה להגיע גם ממקומות לא צפויים. משרד האדריכלים “Studio MAS” הדרום אפריקאי נתבקשו לתכנן מבנה לענקית התרופות Biovac. הם החליטו שבמקרה כזה אין מתאים יותר מלקבל השראה מ…. רקמה פנימית של ריאה!!! על מנת לייצר את המראה הייחודי נוצרו פאנלים מאלומיניום שמזכירים, ובכן…. ריאה. הפאנלים נותנים גם פתרונות פרקטיים של בידוד, הכנסת אור, אפשרות קלה להוספת מבנים או קומות. הפתרון של שימוש בפאנלים בחיתוך לייזר מתגלה גם כיעיל בזמן, קל להתקנה ובעיקר, חסכוני בכסף. עיצוב נכון של הפאנלים ייתן למבנה מראה מיוחד בכל פעם על פי מיקום השמש ומשחקי אור וצל.

 

בפרויקט הבא יצרו “עור” חדש למבנה בן 4 קומות המיועד למגורי משפחות ובו גם מספר גלריות וסטודיו מקצועי לצילום בטוקיו, יפן. בעבר התגוררה במקום משפחת הבעלים ומאחר ובמקום צמחה בעבר צמחייה צפופה ופראית החליט האדריכל לשחזר את הצמחייה גם בעטיפת המבנה החדש. המעטפת כולה עשויה פאנלים של אלומיניום בחיתוך לייזר עם דוגמאות המזכירות צמחייה פראית. שוב, פתרון יעיל המאפשר עיצוב ייחודי, מעניין ומיוחד. מאפשר שליטה בכניסת אור, בידוד וכמובן יעיל כלכלית. הוספת תאורה ושימוש בחלונות זכוכית גדולים מוסיפים אפקט מיוחד למבנה בלילה.

 

all images were taken from

http://www.wallpaper.com/gallery/architecture/diamond-house-in-santa-monica-by-xten-architecture/17052424#43760

 

 

גדרות בשילוב שער חשמלי

גדרות לבית בשילוב שער חשמלי, עיצוב לפי דרישת הלקוח

פיסול סביבתי, נירה רוזמרין

פיסול סביבתי ביישוב צור יצחק הכולל חיתוך צביעה והתקנה עוצב על ידי המעצבת נירה

השאירו כאן פרטים ואחזור אליכם בהקדם

קידום מקצועי בגוגל קידום מקצועי בגוגל